قیمت چهارچوب فلزی فرانسوی

متریال چهار چوب فرانسوی و عوامل تاثیر گذار در قیمت چهار چوب فلزی فرانسوی

برای این که بتوانید قیمت چهار چوب فلزی فرانسوی را داشته باشید نیاز است تا با اصطلاحاتی مانند نوع ورق، ضخامت و مواد مورد استفاده مانند جوش و برش که ئر زمان ساخت چهار چوب فلزی فرانسوی بکار میرود آشنا شوید. نکته مهمی که در مورد قیمت انواع چهار چوب های وجود دارد این است که مواد اولیه چهار چوب فلزی که به صورت پروفیل است بر حسب کیلو گرم خریداری شده و در نهایت چهار چوب فلزی به صورت عددی فروخته میشود.

قیمت چهار چوب فلزی ( قیمت فریم چهار چوب فلزی درب )

همان گونه که در بالا اشاره شد، قیمت چهار چوبهای فلزی به ضخامت ورق پروفیل بستگی دارد. در بسیاری از موارد قیمت چهار چوب به صورت عددی ارائه میشود که ضخامت ورق در این شکل از فروش جای بحث و محل اشکال است. بهترین نحوه خرید و قیمت چهار چوب به صورت کیلویی است که با توجه به وزن و نوع چهار چوب مشخص میشود. قیمت چهار چوب فلزی به نوع پروفیل و کارخانه سازنده نیز بستگی دارد. برای این که خریدی ایمن داشته باشید بهتر است تا در زمان خرید چهار چوب فلزی فرانسوی قیمت را به همراه وزن از خریدار بخواهید.

انتخاب چارچوب مناسب

 • انواع چهارچوب‌ فلزی درب شامل چهار چوب فرانسوی، چهار چوب مکزیکی، چهار چوب فلزی ساده، چهار چوب خم دار
 • ابعاد و اجزای چهارچوب فلزی شامل کف چهار چوب ( ضخامت دیوار) نوع پوشش پایین چهار چوب فلزی (میلگرد یا تسمه )
 • انواع چارچوب
 • چهارچوب‌ چوبی
 • چهارچوب فلزی درب ورودی اتاق، چهار چوب فلزی سرویس، چهار چوب فلزی درب ضد سرقت
 • انواع چارچوب‌ فلزی درب ویلا
 • انتخاب چهارچوب فلزی مناسب
 • تفاوت شکل چهارچوب دربها
 • نکات طلایی نصب فریم انتظار درب ضد سرقت به طور معمول از ورق فلزی ۲ میلی با استحکام بسیار بالا ساخته می‌شود. این بدنه‌ها را معمولا با رنگ کوره( الکترو استاتیک) رنگ آمیزی می‌کنند.
 • معرفی انواع چهارچوب

  چهارچوب درب در واقع آستانه درب است که از دو تیرک عمودی در دو طرف قاب و یک تیرک افقی در سردر و یک تیرک افقی در کف تشکیل شده‌است. چهارچوب می‌توان هر شکل و مدل استاندارد یا غیراستانداردی داشته باشد اما نکته مهم جاافتادن درب در آن است، در واقع درب باید در چهارچوب جاافتاده و در آن چفت شود. باید توجه داشت که در مورد جاافتادن درب در چهارچوب موضوع استحکام خود درب و استاندارد بودن آن نیز مطرح می‌شود.

  ابعاد و اجزای چهارچوب درب

  درب‌های ۱.۵ در سایز و ابعاد ۱۵۰*۲۲۰ و چهارچوب درب‌های دولنگه در ابعاد ۲۲۰*۲۲۰ سانتی‌متر طراحی و تولید می‌شوند. این سایز و ابعاد می‌تواند قطعی نباشد و باتوجه به فضا و محیط، طراحی و تولید شود. در ادامه با توجه به شماره‌های تصویر اجزای چهارچوب را می‌شناسید.

  1.زوار لاستیکی

  زوار لاستیکی چهارچوب برای جلوگیری از عبور هوا و گرد و غبار و صدا از بین چهارچوب و لنگه درب طراحی شده‌ا‌ست و بر روی تمامی چهارچوب‌ها وجود دارد.

  2. بدنه چهارچوب

  به طور معمول از ورق فلزی ۲ میلی با استحکام بسیار بالا ساخته می‌شود. این بدنه‌ها را معمولا با رنگ کوره

  ( الکترو استاتیک) رنگ آمیزی می‌کنند.

  3.قاب زبانه

  قاب زبانه چهارچوب از جنس استیل و بسیار قوی است. در تمام چهارچوب‌ها از جمله ضد سرقت و معمولی این قاب به جهت نگهداری زبانه قفل ایجاد می‌شود. در درب‌های ضد سرقت این قاب‌ها در چهار نقطه تعبیه می‌شوند.

  4.ریل موقت جهت نگهداری ساختار چهارچوب

  ریل موقت نگهداری باتوجه به لنگه درب طراحی شده و برای نصب دقیق چهارچوب استفاده می‌شود.

  5.فضای خالی

  این فضای خالی برای ثابت نگه داشتن چهارچوب بر روی دیوار است که بصورت معمول با آجر‌های دیوار قابل چفت شدن است.

  6.لولای درب

  که برای درب‌های ضد سرقت از چهار عدد لولا استفاده شده‌است و تا ۹۰ درجه باز شدن لنگه قابل مشاهده نمی‌باشد.

  انواع چارچوب‌

  انواع چهارچوب انواع چهارچوب

  چهارچوب‌ها می‌توانند از جنس چوب و فلز ساخته شوند که در ادامه به آن پرداخته‌ایم.

  چهارچوب‌ چوبی

  چوب به سبب ارزان‌ترین و آسان‌ترین جنس بودن در ساختار چهارچوب، در ساخت چهارچوب درب‌ها پرکاربرد است. مشکل استفاده از چوب این است که با گذشت زمان و تحت فشار، امکان دارد دچار پوسیدگی و ترک خوردگی و سست شدن شود. در گذشته روی پروفیل‌های چوب یک شیار جهت چفت شدن لنگه درب ایجاد می‌کردند و با آن چهارچوب چوبی برای درب‌ اتاق می‌ساختند. با گذشت زمان با توجه به سلیقه مصرف‌کننده و استفاده از ابزار‌آلات جدید در ساخت انواع مدل‌های پروفیل چوبی عمدتا MDF امکان طراحی و ساخت انواع چهارچوب چوبی برای درب‌های داخلی فراهم شده‌است.

  ساختار چهارچوب‌های چوبی با سایر قالب‌های درب متفاوت است. برخی از چهارچوب‌های چوبی که با روکشی از فولاد تقویت شده پوشانده می‌شوند، دارای استحکام بیشتری هستند. در بعضی موارد از سایر مواد مانند  UPVC، فایبر گلاس، پشم شیشه و آلومینیوم و یا حتی ترکیبی از چوب و رزین برای استحکام درب استفاده می‌شود که درب را قابل اطمینان کرده و در افزایش استحکام آن موثر است. برای نصب آسان درب، برخی از درب‌ها با لولا در بازار برای فروش وجود دارند. این درب‌های آماده نصب، بطور کامل در چهارچوب جا افتاده و مشکلات جانبی را ایجاد نمی‌کنند.

  چهارچوب درب فلزی

  در ساخت چهارچوب‌های درب فلزی درب معمولا از پروفیل فرانسوی ۲ میل استفاده می‌شود. این پروفیل‌ها دارای ۲ عدد لولا و جای قفل و زبانه پرسی (فابریکی) است. این چهارچوب‌ها ویژگی‌های خاصی از نظر وزن و استقامت و کیفیت دارند. همچنین به روش رنگ پودری الکترواستاتیک با پایه رزین اپوکسی پلی استر با تنوع رنگی بالا پوشانده می‌شوند تا در آن مقاومت در برابر رطوبت و آسیب دیدگی ایجاد شود. همچنین این رنگ کردن چهارچوب از خطر ایجاد پوسیدگی می‌کاهد.

  معمولا چهارچوب ها بصورت پاشنه‌دار و بدون پاشنه و یا قدیم دارای کتیبه (شیشه خورد بودن قسمت بالای درب ) طراحی می‌شود و با توجه به نوع و سایز در در هر پروژه ساختمانی تولید می‌شوند.

  انواع چهارچوب فلزی

  در ادامه انواع چارچوب فلزی براساس شکل را می‌بینید. حرف W نشان دهنده وزن یک متر پروفیل بر اساس ورق با ضخامت ۲ میلی متر است.

  چهارچوب فلزی زاویه‌دار همسطح

  چهارچوب فلزی ساده تک پله

  قیمت چهار چوب فلزی فرانسوی ساخت در ضخامت ۲ و ۱/۵ میلی دارای جای قفل و رنگ الکترواستاتیک

  چهار چوب فلزی طرح رکوبدار مناسب برای درب های اتاق خواب ، سرویس ها ، درب راه پله و درب های ضد سرقت

  چهارچوب فلزی سه پله همسطح

  یکی از چهار چوب های فلزی که به صورت چهار چوب فلزی هستند، چهار چوب هایی را شامل میشود که درای سه سطح پله از بخش داخلی میشوند.

  چهارچوب فلزی دولبه همسطح

  چهار چوب هایی که دو لبه دارند را چهار چوب دو لبه هم سطح مینامند.

  چهارچوب فلزی فرانسوی همسطح

  نوعی از چهار چوب فلزی که با نام تجاری چهار چوب فرانسوی نامیده میشود را چهار چوب فلزی فرانسوی هم سطح مینامند.

  چهارچوب فلزی خم بالا همسطح

  چهار چوب های های فلزی که دارای دو خم هستند و خم به صورت قوس به سمت بالا است را چهار چوب خم دار مینامند. نام دیگر این نوع از چهار چوب فلزی خم بالا است.

  چهار چوب فلزی درب
  چهار چوب فلزی

  چهارچوب فلزی سایه‌دار همسطح

  چهارچوب فلزی سایه‌دار تک پله غیرهمسطح

  چهارچوب فلزی سایه‌دار دو پله غیر همسطح

  چهارچوب فلزی لب گرد بدون پله همسطح

  چهارچوب فلزی لب گرد تک پله همسطح

  چهارچوب فلزی لب گرد دو پله غیر همسطح

  انتخاب چهارچوب فلزی مناسب

  برای انتخاب انواع چارچوب‌ فلزی مناسب کار خود، برخی نکات بهتر است رعایت شوند. در ادامه برخی از این نکات را مرور می‌کنیم.

  • در هنگام خرید انواع چارچوب‌ فلزی، دقت کنید که جنس چهارچوب فلزی را باتوجه به نوع و محل استفاده انتخاب و خریداری کنید.
  • مطمئن شوید که کیفیت جوشکاری چهارچوب فلزی که خریداری می‌کنید، با حداکثر کیفیت باشد. چراکه مهم‌ترین عامل در انتخاب چهارچوب فلزی جوشکاری آن است که دارای استحکام و دوام بالایی باشد تا نیازی به تعویض و تعمیر نداشته باشد.
  • نحوه رنگ آمیزی چهارچوب فلزی نیز یکی از معیارهای انتخاب چهارچوب مناسب است. رنگ کوره‌ای به دلیل تداوم و استحکام بالاتر نسبت به سایر روش های رنگ آمیزی برای انتخاب چهارچوب، اولویت دارد.
  • اگر چهارچوب انتخابی شما دارای جای قفل باشد، در هنگام نصب نیازی برش جای قفل توسط شما نیست.

دیدگاهتان را بنویسید