انواع درب حیاط

 معرفی انواع درب حیاط و بخش های تشکیل دهنده درب

یکی از مهم ترین مواردی که باید در مورد انواع درب حیاط با آن آشنا باشید، اجزای تشکیل دهنده درب حیاط ساختمان است. درب‌ها  ورودی ساختمان به خصوص  درب های ساختمانی به عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های ساختمان به حساب می‌آیند که علاوه بر ایجاد امنیت در ساختمان میتواند در ایجاد فضایی مجزا از سایر بخش‌ها، کاربرد دشته باشد. اهمیت درب‌ها ی ساختمانی و درب فرفورژه و حیاط و درب هال هنگامی ویژه مشخص می‌شود که علاوه بر ایجاد امنیت، به زیبایی و جلوه بصری ساختمان‌ها نیز کمک می‌نمایند.

عوامل مختلفی در کیفیت، زیبایی و خصوصا امنیت یک نقش دراند که مهم‌ترین آن‌ها به شرح ذیل می‌باشد:

جنس درب حیاط

امنیت درب حیاط

رنگ و  طرح درب حیاط

ابعاد و اندازه درب حیاط

 از جنس‌های مختلفی تهیه می‌شوند. درب‌های چوبی از جمله قدیمی‌ترین درب‌ها هستند اما با ورود فلزات به عرصه صنعت، استفاده از آهن در ساخت درب‌ها گسترش یافت؛ به گونه‌ای که امروزه اکثر مبادی ورودی ساختمان‌ها به درب‌های فلزی تجهیز می‌شوند. مقاومت در برابر عوامل طبیعی، امنیت بیشتر، دارا بودن قابلیت ماشین کاری و پیاده سازی طرح‌های مختلف بر روی فلزات، از جمله مواردی است که باعث شده استفاده از فلزات در ساخت درب‌ها با اسقبال بیشتری روبرو گردد. درب‌ حیاط با استفاده از ورق و پروفیل‌های فولادی فابریک و استاندارد تولید و به بازار عرضه می‌گردند. استفاده از این نوع ورق و پروفیل که با جوش CO2 به یکدیگر متصل می‌گردد، باعث افزایش چشمگیر استحکام و امنیت درب می‌شود.

امنیت درب حیاط:

درب‌ها اولین و مهم‌ترین بخش از ساختمان‌ها و بناها در ایجاد امنیت می‌باشند که از ورود افراد متفرقه به داخل بنا جلوگیری می‌نمایند. یک درب فلزی مناسب، علاوه بر زیبایی بایستی از امنیت بالایی نیز برخوردار باشد. شرکت هی تولید کننده درب حیاط ساختمان  با نوآوری در طراحی درب‌ فلزی و همچنین استفاده از پروفیل‌ها و صفحات فولادی مرغوب در ساخت درب‌های فلزی، علاوه بر تولید سازه‌ای ایمن، درب‌ زیبا با انواع طرح‌های متنوع ارائه می‌نماید. این درب‌ها با استفاده از تکنولوژی برش لیزر با ظرافت و زیبایی خاصی برش خورده و تولید می‌شوند.

 معرفی درب حیاط _ابعاد و اندازه درب حیاط:

با توجه به اینکه درب‌ها در ابعاد و اندازه‌های متفاوتی ساخته می‌شوند، تعیین ابعاد آن‌ها با توجه به نوع کارایی درب، اهمیت می‌یابد. به عنوان مثال درب دولنگه که وسایل نقلیه (از جمله خودرو و موتور سیکلت) از آن‌ عبور می‌نماید، بزرگتر از درب‌های نفررو است. درب‌‌های فلزی از لحاظ نوع کاربری به سه دسته تقسیم می‌شوند: درب‌ تک لنگه، درب‌ یک و نیم ‌لنگه و درب‌ دو لنگه. درب‌ یک لنگه برای تردد افراد و ساکنان ساختمان؛ درب‌ یک و نیم لنگه در ورودی تالارها، لابی ساختمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی؛ و درب‌های دو لنگه برای ورود و خروج وسایل نقلیه کاربرد دارد که شرکت بزرگمهر انواع مختلفی از این درب‌‌های فلزی را ارائه می‌نماید. چهار چوب فلزی درب حیاط با چهار چوب های دیگر متفاوت است.

رنگ درب حیاط:

انتخاب نوع پوشش درب‌ فلزی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ زیرا اولین لایه محافظتی درب فلزی در برابر زنگ زدگی و خوردگی، همین پوشش رنگی می‌باشد. درب‌ فلزی معمولا با رنگ روغنی پوشش داده می‌شود اما درب‌‌های فلزی تولیدی شرکت بزرگمهر، با استفاده از رنگ پودری کوره‌ای الکترواستاتیک پوشش داده می‌شوند. رنگ‌های پودری کوره‌ای الکترواستاتیک از نوع رنگ‌های مقاوم و خش ناپذیر هستند که در برابر نور آفتاب کدر و مات نشده و اتصالی مقاوم و پایدار با سطح فلز برقرار می‌نمایند. به همین خاطر به راحتی از سطح فلز جدا نمی‌شوند.

طرح درب حیاط:

با توجه به اینکه درب‌ها نقش به سزایی در زیبایی نمای ساختمان دارند، انتخاب درب فلزی با طرح و نقش مناسب، همراه با حفظ امنیت، می‌تواند به بهبود جلوه بصری نمای ساختمان کمک نماید. از اینرو شرکت ثامن درب و حفاظ برتر با به کارگیری  و استفاده از تکنولوژی روز دنیا و  ماشین آلات صنعتی، انواع درب‌های فلزی لیزری با طرح‌های متنوع ارائه می‌نماید. همچنین امکان ساخت و تولید درب با طرح و مدل مورد نظر شما نیز امکان پذیر بوده و البته کارشناسان خبره و کار آزموده شرکت های تولید کننده درب حیاط  می‌توانند شما را در انتخاب درب زیبا، متناسب با نمای ساختمان شما همراهی کنند.

قفل‌ و لولا انواع درب حیاط:

قفل‌ و لولا یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در تامین ایمنی درب‌ها، خصوصا درب‌ فلزی که در ورودی ساختمان‌ها و بناها قرار می‌گیرد، هستند. این متعلقات می‌بایست از استانداردهای ایمنی برخوردار بوده و کیفیت ‌آن‌ها به تایید مراجع ذیصلاح رسیده باشد.  برای قفل درب حیاط ، قفل و لولاهای تولید شده توسط تولیدکنندگان معتبر تهیه می‌گردد که دارای عمر مفید و کیفیت بالایی می‌باشند.

تا اینجا مطلب با عواملی که بر کیفیت درب فلزی تاثیر گذار است آشنا شدیم؛ اما چیزی که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم انواع درب فلزی و ورودی ساختمان می‌باشد.

انواع درب حیاط

درب فلزی حیاط

درب فرفورژه حیاط

درب  حیاط ریلی _ درب ریلی

درب حیاط مدرن

دب حیاط لوکس

درب حیاط کلاسیک

درب حیاط و درب ورودی ساختمان در انواع متفاوتی از جنس، طرح، رنگ و اندازه ارائه می‌شوند. با توجه به اینکه درب حیاط اولین مرحله در تفکیک فضای داخلی ساختمان از فضای بیرونی و عمومی به حساب می‌آید، از اینرو اولین و مهم‌ترین مسئله در انتخاب درب حیاط، توجه به ایمنی آن و مستحکم بودن در برابر ورود افراد متفرقه می‌باشد.

درب فرفورژه حیاط

یکی از انواع درب فلزی می‌باشد که بسیار پر کاربرد بوده و از زیبایی و جلوه بصری بی نظیری برخوردار است. فرفورژه یک اصطلاح کاملا فرانسوی است. “فر” به معنای آهن و “فورژه” به معنای کوبیده شده می‌باشد. این نوع از درب‌ها در گذشته توسط سیستم‌های کوچک‌تر آهنگری تولید می‌شده است اما امروزه با استفاده از وسایل مدرن این نمونه درب‌ها هم بصورت فرفورژه و هم بصورت تلفیقی فرفورژه و فلز ساده ساخته می شود.

درب حیاط ویلایی لوکس

اگر یک ویلای لوکس و شیک دارید، در انتخاب انواع درب های ساختمان به خصوص درب حیاط، درب هال و درب پارکینگ دقت کافی داشته باشید.  درب حیاط تمام فلزی طرح چوب نه تنها زیبا و چشمگیر است، بلکه ماندگاری بسیار بالایی دارد.

بطور معمول هسته داخلی درب فلزی حیاطی ویلایی چوبی از جنس ورق های فلزی و فولادی می باشد، زیرا قیمت مناسب تری در مقایسه با سایر درب های حیاطی همانند درب چوبی و سایر گونه ها دارد. علاوه بر این، ورق های فلزی کیفیت و ماندگاری خوبی دارند. در مجموع می توان گفت گونه ورق فولاد مبارکه و ورق های فلزی استیل، پر کاربردترین درب های فلزی در صنعت ساختمان هستند.

از آنجایی که انواع فلز متریال ایمن و لوکس هستند، قیمت بسیار مناسب تری از درب های چوبی دارند. سطح درب ویلایی فلزی طرح چوب  و همچنین نر آن ( دور تا دور درب) با انواع نوار های طرح دار و تسمه های نقش دار فلزی و یا در حقیقت به منظور زیبایی بیشتر و افزایش ماندگاری درب حیاط ساختمان  میتوان انجام داد.

برای درب های فلزی از قطعات چدنی و ورق های لیزری استفاده میشود.از آنجایی که درب ورودی ویلا در معرض باران، رطوبت و حرارت می باشد، بهتر است از رنگ نیم پلی استر برای درب استفاده نشود. رنگ پلی اورتان بهترین گزینه برای درب ویلایی است، زیرا این رنگ در برابر رطوبت و نور خورشید مقاوم بوده و پوسته پوسته نمی شود.

درب پارکینگ حیاط

درب ورودی پارکینگ یکی از محل‌های ورود و خروج وسایل نقلیه و یا افراد می‌باشد که در انواع مختلفی ارائه و برای محل‌هایی با ابعاد متفاوت نصب و اجرا می‌شوند. از مهم‌ترین ویژگی‌های  امنیت آن می‌باشد. امروزه با توجه به قیمت بالای وسایل نقلیه و لزوم حفاظت از این کالای گران‌بها، در کنار بسیاری عوامل حقوقی دیگر که در اثر سرقت وسیله نقلیه برای ساکنان ساختمان ایجاد می‌شود، پارکینگ ساختمان می‌بایست به ایمن‌ترین، با کیفیت‌ترین و بهترین انواع درب‌ها تجهیز شود.

درب  حیاط ریلی _ درب ریلی

درب‌های ریلی حیاط به درب‌های کشویی نیز معروف می‌باشند. در مواردی که عرض ورودی پارکینگ زیاد باشد، به عنوان مثال درب ورودی کارخانجات و سازمان‌ها، درب ریلی بهترین انتخاب می‌باشد. همچنین در مواردی که برای باز شدن لنگه‌های درب محدودیت فضا وجود داشته باشد و یا باز شدن درب، باعث ایجاد مانع در تردد افراد و وسایل نقلیه شود، درب‌های ریلی توصیه و انتخاب می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید